2026-02-20 20:51:37, 348 ნახვა
ლევან ხაბეიშვილი: სადაც ერთიანობაა, იქ უნდა ვიყოთ ჩვენც
„ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ პოლიტიკური საბჭოს თავმჯდომარემ მოუწოდა თანამოაზრეებს, არ განსაჯონ ოპოზიცია, რომელიც უარს ამბობს მთავრობის სხვა ოპონენტებთან თანამშრომლობაზე. მისი საქმის სასამართლო სხდომაზე ლევან ხაბეიშვილმა განაცხადა:
„მინდა ვუპასუხო ერთიანობის საკითხს. ბიძინამ (ივანიშვილმა) გააუქმა პარტიები და აუქმებს მოქალაქეებს. ამის ყურება რთულია. მე ვეტყვი ჩემს მიერ წარმოდგენილ პარტიას: ჩვენ არასდროს არ უნდა ვიყოთ დაბრკოლება ვინმესთვის. სადაც ერთიანობაა, იქ უნდა ვიყოთ.
გთხოვთ, თავი დაანებოთ მათ, ვინც ამბობს, რომ არ გვინდა ერთიანობა; ზოგიერთი მათგანი ჩვენს საქმეს აკეთებს. ჩვენ არ გვინდა ერთმანეთის წყევლა. გავიგეთ, რომ ლელო არ მოვა და არც გახარიას პარტია. ყველას თავისი გზა აქვს. არავის განსაჯოთ. ვინც ერთიანდება - დაგეგმეთ თქვენი ქმედებები; უაზრო კამათი არ არის საჭირო. სამარცხვინოა ამის ყურება“, - განაცხადა ხაბეიშვილმა.
შეგახსენებთ, რომ 19 თებერვალს „ძლიერმა საქართველომ - ლელომ“ გამოაცხადა მზადყოფნა, კოორდინაცია გაუწიოს და ითანამშრომლოს პროდასავლურ ოპოზიციასთან ეროვნულ ინტერესებთან დაკავშირებულ კონკრეტულ საკითხებზე.