2025-03-24 16:52:08, 804 ნახვა
სასამართლომ თემურ ქათამაძე ნინო ნადირაძისთვის სიტყვიერი შეურაცხყოფის ფაქტზე სამართალდამრღვევად ცნო და 2 800 ლარით დააჯარიმა
თბილისის საქალაქო სასამართლომ აქტივისტი გაფარ ილმაზიზი, იგივე თემურ ქათამაძე „ვივამედის“ დირექტორის, ნინო ნადირაძისთვის სიტყვიერ შეურაცხყოფის მიყენების ფაქტზე სამართალდამრღვევად ცნო და 2 800 ლარით დააჯარიმა.
არსებული ინფორმაციით, ინციდენტი იმ დროს მოხდა, როცა ქათამაძე მიგრაციის დეპარტამენტიდან კლინიკა „ვივამედში“ მიიყვანეს, სადაც მას შიმშილობის შემდეგ პროტოკოლით გათვალისწინებული მკურნალობა უნდა ჩატარებოდა.
გამოძიების ცნობით, თავდაპირველად მას კონფლიქტი კლინიკის მედასთან მოუვიდა, რის შემდეგაც, მის დასამშვიდებლად შესულ კლინიკის დირექტორს, ნინო ნადირაძეს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა. ქათამაძე ბრალს არ აღიარებს.
გამოძიების ცნობით, შემთხვევა 6 მარტს მოხდა.
თემურ ქათამაძეს ამ დროისთვის შიმშილობა შეწყვეტილი აქვს. ის კლინიკიდან კვლავ შსს-ს მიგრაციის დეპარტამენტის დროებითი მოთავსების ცენტრში იმყოფება.