2025-03-27 09:25:33, 558 ნახვა
27 მარტი - როგორი ამინდი იქნება დღეს საქართველოში
![]() გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, დღეს - 27 მარტს ამინდი საქართველოში განპირობებული იქნება სამხრეთიდან გავრცელებული თბილი ჰაერის მასებით. საქართველოში მოსალოდნელია: დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ზოგან მცირე წვიმა. საქართველოში ზოგან იქროლებს ცვალებადი მიმართულების ზომიერი ქარი. დასავლეთ საქართველოში - დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ღამისა და დილის საათებში უმეტეს რაიონში წვიმა, ღამით მაღალ მთაში თოვლჭყაპი. ცვალებადი მიმართულების ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დაბლობში ღამით +9, +14°, დღისით +20, +25°; მთაში ღამით +2, +7°, დღისით +17, +22°; მაღალ მთაში ღამით 0, +5°, დღისით +12, +17°. აღმოსავლეთ საქართველოში - დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ზოგან წვიმა, ღამით მაღალ მთაში თოვლი. ცვალებადი მიმართულების ქარი 8-13 მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: ბარში ღამით +4, +9°, დღისით +16, +21°; მთაში ღამით +2, +7°, დღისით +15, +20°; მაღალ მთაში ღამით -2, +3°, დღისით +8, +13°.