2025-03-24 19:53:26, 802 ნახვა
საზოგადოებრივ მაუწყებელთან შეკრებილი მოქალაქეები საგანგებო განცხადებას აკეთებენ
საზოგადოებრივ მაუწყებელთან შეკრებილი მოქალაქეები საგანგებო განცხადებას აკეთებენ.
მოქალაქეები ფიქრობენ, რომ პირველი არხის ბორდის წევრების მიერ ტელევიზიის პოლიტიკისადმი კრიტიკულად განწყობილი ჟურნალისტების წინააღმდეგ გაჟღერებული ბრალდებები "პარანოიდულია".
სამეურვეო საბჭოს სამარცხვინო შეხვედრას ისტორია მძიმე ეპიზოდად შემოინახავს. ამ დღეს საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭო დახურულ კარს მიღმა უკანონოდ შეიკრიბა და პარანოიდული ბრალდებები წაუყენა არხის ჟურნალისტებსა და არხის დამოუკიდებლობისთვის მებრძოლ ადამიანებს. ახლა, როცა ქალაქში სასიცოცხლო პირობებს ითხოვენ მაღაროელები, როცა პარლამენტთან ღამეს ათევენ სტუდენტები, როცა რეჟიმის ტყვეთა მშობლები უშედეგოდ ელიან საზოგადოებრივი მაუწყებლის ეთერს, საბჭოს შეხვედრაზე გამოკვეთილი უმთავრესი პრობლემა მასონების ლოჟის მიერ წარმოსახვითი შეთქმულებებია.
არ არის გასაკვირი, რომ საბჭოს წევრების პრივილეგირებული ცხოვრება სრულიად განყენებულია ჩვენი თანამოქალაქეების ნამდვილი გასაჭირისგან, რადგან ისინი ქვეყნის სწორედ იმ მცირე ნაწილს ეკუთვნიან, რომელიც ავტორიტარული რეჟიმით ხეირობს. ცხადია, რომ არხის მეურვეები განზრახ ირჩევენ მოსახლეობის ნამდვილი ინტერესის უგულებელყოფას და ყურადღება შეთქმულებისკენ მიმართავენ. სინამდვილეში მათ ზუსტად იციან, როცა ჩვენ ვამბობთ ეთერი ხალხს, ჩვენ მოვითხოვთ პირველი არხისგან, რომ ისაუბროს ნამდვილ გასაჭირზე, სიღატაკეზე, პოლიციურ ძალადობაზე", - განაცხადეს მოქალაქეებმა.