2026-02-16 20:44:01, 254 ნახვა
კომუნიკაციების კომისიამ ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო ტელეკომპანია „კავკასიის“ წინააღმდეგ აშშ-დან მიღებული შემოწირულობის გამო
ტელეკომპანია „კავკასიის“ აღმასრულებელი დირექტორი, ნინო ჯანგირაშვილი წერს, რომ კომუნიკაციების კომისიამ ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო ტელეკომპანია „კავკასიის“ წინააღმდეგ აშშ-დან მიღებული შემოწირულობის გამო.
ტელეკომპანია „კავკასია“ უკვე თვეებია აქვეყნებს თანხების მოზიდვის შესახებ შეტყობინებას.
„კავკასიის“ ხელმძღვანელი იუწყება, რომ მათი ერთ-ერთი დონორი აშშ-დანაა.
თუმცა, „ქართული ოცნების“ მიერ მიღებული რამდენიმე რეპრესიული კანონის, მათ შორის „მაუწყებლობის შესახებ“ კანონის თანახმად, უცხო სახელმწიფოდან დაფინანსების მიღება აკრძალულია.
კომუნიკაციების კომისია ამ რეპრესიულ კანონს ეყრდნობა. „კავკასიის“ მიერ მიღებულ განცხადებაში მოყვანილია შესაბამისი მუხლები და ნათქვამია, რომ ტელეკომპანია „ვალდებულია კომისიას მიაწოდოს დეტალური ინფორმაცია გაწეული მომსახურებისა და ზემოაღნიშნული შემოსავლების შესახებ, შესაბამის დოკუმენტებთან (ხელშეკრულება, ინვოისი და სხვა ფინანსური დოკუმენტები) ერთად ამ წერილის მიღებიდან სამი სამუშაო დღის ვადაში“.
„მე ნამდვილად არ ვიცი ვინ არის ეს ძვირფასი კაცი. მისი სახელი და გვარი ქართულია. შეიძლება ორმაგი მოქალაქეობა ჰქონდეს. არ ვიცი, საიდან გავარკვიო. მაშ, რა უნდა ვუთხრა მათ? რა მომსახურება გავუწიე დონორს? რა ინვოისი გავუგზავნე? ან რაში დავხარჯე ეს ფული? ალბათ ელექტროენერგიის ან ხელფასების გადახდა. ვინ იცის.
კიდევ რა უნდა გაგვეკეთებინა ამ ფულით? მათ უბრალოდ უნდათ ჩვენი დაღლა, დაშინება, რომ ცხოვრებით დავიღალოთ და წავიდეთ. თქვენ ამას ვერ გაიგებთ,“ - აცხადებს ჯანგირაშვილი.