2025-03-31 10:40:47, 514 ნახვა
კირილ დმიტრიევი - რუსეთმა და აშშ-მა იშვიათი ლითონების შესახებ მოლაპარაკებები დაიწყეს
![]() რუსეთმა და შეერთებულმა შტატებმა დედამიწის იშვიათი ლითონების შესახებ პროექტებთან დაკავშირებით დისკუსიები დაიწყეს, - ამის შესახებ რუსეთის „პირდაპირი ინვესტიციების ფონდის“ აღმასრულებელმა დირექტორმა და რუსეთის პრეზიდენტის სპეციალურმა წარმომადგენელმა უცხო ქვეყნებთან საინვესტიციო -ეკონომიკური თანამშრომლობის საკითხებში, კირილ დმიტრიევმა რუსულ მედიასთან ინტერვიუში განაცხადა. „დედამიწის იშვიათი ლითონები თანამშრომლობისთვის მნიშვნელოვანი სფეროა და, რა თქმა უნდა, დავიწყეთ დისკუსია რუსეთში დედამიწის იშვიათი ლითონებისა და პროექტების შესახებ“, - განაცხადა დმიტრიევმა. მისი თქმით, რამდენიმე ამერიკული კომპანია უკვე დაინტერესდა პროექტებით. შეგახსენებთ, 24 თებერვალს რუსეთის პრეზიდენტმა, ვლადიმირ პუტინმა განაცხადა, რომ რუსეთი მზად არის, ამერიკულ სამთავრობო უწყებებს და კომპანიებს იშვიათი ლითონების მოპოვებასთან დაკავშირებულ პროექტებში თანამშრომლობა შესთავაზოს.