2025-03-30 09:57:50, 792 ნახვა
30 მარტი - როგორ ამინდია მოსალოდნელი საქართველოში
![]() გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, 30 მარტს მოსალოდნელი ამინდი შემდეგია: დასავლეთ საქართველოში - დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ღამით და დღის მეორე ნახევრიდან ზოგან ხანმოკლე წვიმა, შესაძლებელია ელჭექი. აღმოსავლეთის ქარი 10-15 მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დაბლობში ღამით +13, +18°, დღისით +26, +31°; მთაში ღამით +5, +10°, დღისით +23, +28°; მაღალმთაში ღამით +1, +6°, დღისით +19, +24°. აღმოსავლეთ საქართველოში - დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ღამით და დღის მეორე ნახევრიდან ზოგან ხანმოკლე წვიმა, შესაძლებელია ელჭექი. აღმოსავლეთის ქარი 10-15 მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: ბარში ღამით +7, +12°, დღისით +22, +27°; მთაში ღამით +2, +7°, დღისით +20, +25°; მაღალმთაში ღამით +1, +6°, დღისით +15, +20°. თბილისში - დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტესად უნალექოდ. სუსტი ქარი. ჰაერის ტემპერატურა: ღამით +11°, დღისით +25°.