2025-03-25 00:22:47, 2698 ნახვა
ზელენსკი - აშშ-ს ადმინისტრაციას სჯერა რუსული დეზინფორმაციის
![]() აშშ-ის ადმინისტრაციის ზოგიერთ წარმომადგენელს სჯერა რუსეთის ხელისუფლების დეზინფორმაციის ამის შესახებ,უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ. განაცხადა "ამერიკელმა ოფიციალურმა პირებმა დაიწყეს რუსეთის პრეზიდენტის ვლადიმერ პუტინის დაჯერება მაშინაც კი, როდესაც აშშ-ს სადაზვერვო სააგენტოები უარყოფენ მოსკოვიდან მოსულ პრეტენზიებს, განაცხადა მან Time-თან ინტერვიუში, . "ეს იყო ტყუილი", - ხაზგასმით აღნიშნა ზელენსკიმ. მისი თქმით, რუსებმა შეძლეს ცრუ ინფორმაციით თეთრი სახლის გუნდში ზოგიერთ ადამიანზე ზემოქმედება. „მათი სიგნალი ამერიკელებისთვის იყო, რომ უკრაინელებს არ სურთ ომის შეჩერება და რაღაც უნდა გაკეთდეს იმისათვის, რომ ისინი აიძულონ ამის გაკეთება“, - აღნიშნა უკრაინის პრეზიდენტმა. ამავდროულად, ტრამპს, ზელენსკის თქმით, შეუძლია აიძულოს რუსები დათმობებზე წავიდნენ, რადგან ის ერთადერთია, ვისიც ვლადიმირ პუტინი ეშინია. იმავდროულად, უზენაესი რადა ითხოვს ახლო აღმოსავლეთში აშშ-ს პრეზიდენტის დონალდ ტრამპის სპეციალური წარმომადგენლის, სტივ ვიტკოფის მოხსნას უკრაინის მშვიდობიანი მოგვარების შესახებ მოლაპარაკებებიდან. სპეციალური წარმომადგენელი რუსულ პროპაგანდას უწოდებს რუსეთის მიერ მიტაცებულ უკრაინის ოთხ რეგიონს, რომელშიც ე.წ რუსული „რეფერენდუმი“ გაიმართა, ომის დასრულების საკითხში ყველაზე დიდი პრობლემა უწოდა, განაცხადა საგარეო პოლიტიკის საპარლამენტო კომიტეტის ხელმძღვანელმა ალექსანდრე მერეჟკომ რადიო თავისუფლების ეთერში.