2025-03-30 20:42:52, 1689 ნახვა
არ წყდება აგვისტოს ომის მონაწილეთა გამოხმაურებები, "ქართული ოცნების" პარლამენტში შექმნილი საგამოძიებო კომისიის წინააღმდეგ, რომელიც 2008 წლის ომის გამოძიებას აწარმოებს.
ხალხის გაღიზიანება გამოიწყვია წულუკიანის მიერ გენერლების: ყურაშვილის და გოგავას დაკითხვა და ე.წ დეპუტატების ტონალობამ.
ბევრ მოქალაქეს გაუჩნდა განცდა, რომ "ოცნება" კრემლის პირდაპირ დავალებას ასრულებს. ბოლო ორი დღეა აგვისტოს ომის მონაწილეები ღია წერილებს აქვეყნებენ.
მე ზაზა ცხოვრებაძე, როგორც ჩემი ქვეყნის რიგითი ჯარისკაცი, ეგრედწოდებული გალის მოვლენების მონაწილე ასევე 2008 წლის აგვისტოში მოხალისედ წასული კატეგორიულად ვგმობ და ვემიჯნები მოსაზრებას რომ ომი საქართველომ დაიწყო. ეს არის რუსული ნარატივი და მოღალატეა ვინც ამბობს რომ 2008 წელს ომი საქართველომ დაიწყო.- წერს აგვისტოს ომის მონაწილე ზაზა ცხოვრებაძე
კიდევ ერთი აგვისტოს ომის მონაწილერ წერს: "მე,საქართველოს შეიარაღებული ძალების მებრძოლი.24-ე ბრიგადის,243-ე ბატალიონის მსროლელი,აფხაზეთის ომის ვეტერანი 6თვისა და სამი კვირის განმავლობაში. პაატა შაქარაშვილი ვაცხადებ: ომი დაგვიწყო რუსეთმა.რუსეთი მტერია.სოლიდარობა გენერლებს.ჩვენი ბრძოლა სამართლიანია,ჩვენ გავიმარჯვებთ! დიდება გმირებს!"
"მე როგორც საქართველოს შეიარაღებული ძალების ყოფილი     სამხედრო მოსამსახურე  ვამბობ და კიდევ მრავალგზის გავიმეორებ, რომ 2008 წლის ომის პასუხისმგებლობა ეკისრება მხოლოდ რუსეთს, ხოლო დღეს ვინც ცდილობს ჩვენი ქვეყნის დადანაშაულებას, რომ თითქოს ომი საქართველომ დაიწყო, ნაძირალა მოღალატეები ხართ და ძალიან მალე ქვეყნისა და ერის წინაშე აგებთ პასუხს!" - შოთა მათითაშვილი.
მე , გურამ (გუგა) ბერუაშვილი, საქართველოს შეიარაღებული ძალების რეზერვისტი ,  რუსეთ - საქართველოს ომის მონაწილე 1992-1993  და 2008 წლებში ,უკრაინის შეიარაღებული ძალების მოქმედი სერჟანტი ...შემტევი ქვედანაყოფის მეთაური.2022 -....
ვაცხადებ ,რომ ომი საქართველოშიც და უკრაინაში დაიწყო რუსეთმა მისი იმპერიული ზრახვების სისრულეში მოყვანის მიზნით.ჩვენ ვიცავდით და ვიცავთ ჩვენ სამშობლოს.არასდროს არ მოვიხდი ბოდიშს და ვინც მოუწებს ან აცხადებს რომ  ომი ან საქართველომ ან უკრაინამ დაიწყო არის ქვეყნის მოღალატე და ფსბ-ს აგენტი