2025-03-30 20:42:52, 1689 ნახვა
არ წყდება აგვისტოს ომის მონაწილეთა გამოხმაურებები, "ქართული ოცნების" პარლამენტში შექმნილი საგამოძიებო კომისიის წინააღმდეგ, რომელიც 2008 წლის ომის გამოძიებას აწარმოებს. ხალხის გაღიზიანება გამოიწყვია წულუკიანის მიერ გენერლების: ყურაშვილის და გოგავას დაკითხვა და ე.წ დეპუტატების ტონალობამ. ბევრ მოქალაქეს გაუჩნდა განცდა, რომ "ოცნება" კრემლის პირდაპირ დავალებას ასრულებს. ბოლო ორი დღეა აგვისტოს ომის მონაწილეები ღია წერილებს აქვეყნებენ.
კიდევ ერთი აგვისტოს ომის მონაწილერ წერს: "მე,საქართველოს შეიარაღებული ძალების მებრძოლი.24-ე ბრიგადის,243-ე ბატალიონის მსროლელი,აფხაზეთის ომის ვეტერანი 6თვისა და სამი კვირის განმავლობაში. პაატა შაქარაშვილი ვაცხადებ: ომი დაგვიწყო რუსეთმა.რუსეთი მტერია.სოლიდარობა გენერლებს.ჩვენი ბრძოლა სამართლიანია,ჩვენ გავიმარჯვებთ! დიდება გმირებს!" "მე როგორც საქართველოს შეიარაღებული ძალების ყოფილი სამხედრო მოსამსახურე ვამბობ და კიდევ მრავალგზის გავიმეორებ, რომ 2008 წლის ომის პასუხისმგებლობა ეკისრება მხოლოდ რუსეთს, ხოლო დღეს ვინც ცდილობს ჩვენი ქვეყნის დადანაშაულებას, რომ თითქოს ომი საქართველომ დაიწყო, ნაძირალა მოღალატეები ხართ და ძალიან მალე ქვეყნისა და ერის წინაშე აგებთ პასუხს!" - შოთა მათითაშვილი.