2025-03-23 22:17:11, 3541 ნახვა
საქართველოს ნაკრებმა სომხეთს ანგარიშით 6:1 მოუგო
საქართველოს ნაკრებმა ერთა ლიგის პლეი ოფის საპასუხო მატჩი სომხეთის ნაკრებთან ანგარიშით 6:1 მოიგო. მატჩი თბილისში, დინამო არენაზე გაიმართა. საქართველომ პირველი ტაიმი 5:0 მოიგო. მე-4 წუთზე ბურთი კარში ოთარ კიტეიშვილის დარტყმის შემდეგ შევიდა (ავტოგოლი ვარაზდატ აროიანმა). მე-14 წუთზე გიორგი (გიორგი) მიქაუტაძემ გაიტანა, ხოლო 24-ე წუთზე - გიორგი ჩაკვეტაძემ. 27-ე წუთზე ხვიჩა კვარაცხელიას გადაცემის შემდეგ ოთარ კიტეიშვილმა გოლი გაიტანა, 35-ე წუთზე კი მიქაუტაძემ დუბლი შეასრულა. საქართველომ ორი მატჩი ანგარიშით 9:1 მოიგო. ამრიგად, საქართველოს ნაკრები ერთა ლიგის B დივიზიონში თამაშს გააგრძელებს. საქართველოს ნაკრებში დაბრუნდნენ კაპიტანი გურამ კაშია და გუნდის ლიდერი ხვიჩა კვარაცხელია, რომლებმაც ერევანში მატჩი დისკვალიფიკაციის გამო გამოტოვეს. თუმცა, მცველმა ლუკა ლოჭოშვილმა ტრავმის გამო არ ითამაშა. სომხეთის ნაკრებსაც საკადრო პრობლემები შეექმნა - რამდენიმე საკვანძო მოთამაშემ გუნდს ვერ დაეხმარა. მატჩს ტრიბუნებიდან ადევნებდა თვალს სომხეთის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი, საქართველოს პრემიერ-მინისტრთან და პრეზიდენტ ირაკლი კობახიძესთან და მიხეილ ყაველაშვილთან ერთად, რომელთა ლეგიტიმურობას ოპოზიცია და ქართული საზოგადოების ნაწილი არ აღიარებს.